Brusnice chocholičnatá 'Bluejay' (kanadská borůvka)

Vaccinium corymbosum 'Bluejay'
Brusnice chocholičnatá
rostlina v květináči 2,5 l Informace

vysvětlivky:

první řádek značí typ a velikost květináče

další řádky specifikaci rostliny: prodejní výška, případně šířka, u alejových stromů obvod kmínku (tloušťka), výška kmínku, typ zapěstování koruny, u ovocných stromků i typ podnože

na posledním řádku naleznete kód zboží použitelný např. pro rychlou objednávku

výška rostliny 40-60 cm

Kód: RO002950

Doprava Otázka
Kurýrní služba
Zahradnický kurýr
Osobní vyzvednutí
Skladem 198 ks
Vaše cena:
99,00 Kč
ks

Odrůda kanadské Borůvky Bluejay

Odrůda Borůvky Bluejay je rostlinou, Vám může posloužit jako chutná a výrazná ozdoba vaší zahrady. Tyto rostliny se vyvíjejí energicky a jejich květy mají nádherný dekorativní vzhled.

Historie šlechtění

Odrůda Borůvky Bluejay byla představena v roce 1977 a od té doby si získala velkou oblibu. Dnes se už sice nepěstuje v průmyslovém měřítku, protože se objevily odrůdy s vyššími výnosy, ale stále je často vidět v soukromých zahradách u nás.

Odrůda kanadské borůvky Bluejay

Charakteristika odrůdy

Za optimálních podmínek může dorůst tato borůvková rostlina až do výšky 1,8 metru. Rostliny jsou velké, mohutné a mají rozložité větve. Výhonky jsou krátké, ale silné. Listy rostliny jsou velké a s věkem získávají světlejší odstín. Dozrávání plodů trvá u této odrůdy déle, což umožňuje mechanizovanou sklizeň. Plody této odrůdy jsou také vhodné pro přepravu na větší vzdálenosti.

Vlastnosti plodů

Borůvky odrůdy Bluejay mají velkou sklizeň a mají ploché tvaru. Průměrná velikost bobule je 18-22 mm a váha jedné bobule je obvykle kolem 2,2 g. Charakteristickým znakem je světle modrá barva bobulí a silná vrstva voskového povlaku na slupce. Dospělé bobule vydrží v lednici několik týdnů. Čerstvé borůvky této odrůdy jsou velmi chutné a také se skvěle hodí na výrobu kompotů, nápojů, džemů a zavařenin.

Chuťový profil borůvek Bluejay

Borůvky odrůdy Bluejay jsou známé svým jedinečným chuťovým profilem, který předčí očekávání každého milovníka ovoce. Jakmile kousnete do plné, svěží bobule, pronikne vám ústy výrazná chuť, která je příjemně sladká s lehkým nádechem kyselosti. Tato kombinace chutí vytváří perfektní rovnováhu, která nezanechává příliš silný ani slabý dojem na chuťové pohárky. 

Protože borůvky Bluejay jsou tak chutné, jsou ideální pro konzumaci samotné, přidání do müsli nebo jogurtu, nebo jako základ pro ovocné smoothie. Díky své robustní chuti jsou také skvělým doplňkem k vašim oblíbeným dezertům, jako jsou palačinky, koláče nebo zmrzlina.

Ať už je konzumujete jakýmkoliv způsobem, borůvky odrůdy Bluejay vám poskytnou nezapomenutelný chuťový zážitek, který vás přiměje vychutnávat si jejich jedinečnou chuť znovu a znovu.

Odrůda kanadské borůvky Bluejay
Doba zrání plodů

Odrůda borůvky Bluejay patří mezi středně rané odrůdy. Plody začínají dozrávat od poloviny července a sklizeň se provádí postupně během několika týdnů.

Výtěžnost

Pokud poskytnete rostlině vhodné slunné místo k výsadbě, odmění vás vysokou sklizní. Průměrná sklizeň na jednu rostlinu se pohybuje mezi 3,6 a 6 kg.

Pěstování a péče

Pokud zasadíte několik rostlin odrůdy borůvek Bluejay vedle sebe, je potřeba zajistit mezi nimi dostatečný prostor. Rostliny mají velkou korunu, takže je nutné vykopat hlubokou jámu a na její dno přidat substrát z pilin, rašeliny a jehličnatého steliva zalitý vodou. Poté udělejte prohlubeň a do ní vložte čistou rašelinu. Nyní můžete bezpečně zasadit sazenici borůvky odrůdy borůvky Bluejay. Je důležité, aby kořenový krček byl ponořen asi 4-6 cm pod povrchem země. Povrch kolem rostliny pokryjte pilinami a znovu zalijte. Na vrchol rostliny položte větve z jehličnatého stromu. Po zasazení sazenice zkrátíme všechny výhony o čtvrtinu. Pokud se objeví nové pupeny, je třeba je odstranit. K zalévání borůvek je důležité, aby měly dostatek vody, ale zalévejte je maximálně dvakrát týdně a každá rostlina vyžaduje 10-15 litrů vody.

Odrůda kanadské borůvky Bluejay

Umístění a požadavky na půdu

Půda by měla být dobře odvodněná s pH 3,8-5. Je také vhodné, aby byla úrodná nebo dobře vyhnojená. Podzemní voda by neměla být blíže než 0,5 metru od povrchu země. Co se týče umístění, rostlina potřebuje mnoho slunce a ochranu před větrem. Pokud ji zasadíte do polostínu, bude sklizeň menší a plody nebudou tak velké.

 

Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty

Zařazeno v kategoriích:

Mohlo by Vás zajímat